Nástavba ubytovacích vozů

Následující text je převzat z oficiálních stránek stránek Českých drah a.s..

V nočních spojích můžete využít ubytování různého komfortu. K dispozici jsou dražší ale pohodlnější lehátkový vůz lůžka v lůžkových vozech nebo levnější lehátka v lehátkových vozech.

piktogram lůžko

Lůžkové vozy

Veškerý dostupný komfort nabízejí lůžkové vozy s nabídkou jednolůžkových, dvojlůžkových nebo trojlůžkových oddílů. Součástí oddílu je vždy umyvadlo s teplou i studenou vodou, šatník, lůžka jsou již povlečena. Bezpečnost cestujících po dobu spánku zajišťují bezpečné zámky na dveřích do oddílu. Oddíly lze pro denní cestování snadno upravit k sezení. WC jsou společná pro celý vůz. Novější lůžkové vozy jsou již zpravidla klimatizovány, opatřeny zásuvkami s 230 V a navíc jsou vybaveny společnou sprchou. V některých lůžkových vozech je poskytována i kategorie Deluxe s koupelnou a sprchou umístěnou přímo v oddíle. V lůžkových vozech jsou oddíly rozděleny zvlášť na oddíly pro muže a zvlášť pro ženy. Pokud chtějí muž a žena cestovat ve společném oddílu, musí zaplatit i za případné nevyužité místo v tomto oddílu obyčejné jízdné i lůžkový příplatek. Děti do 10 let v doprovodu dospělé osoby mohou cestovat ve společném oddílu bez ohledu na jejich pohlaví.

Kategorie míst v lůžkových vozech:

piktogram lehátko

Lehátkové vozy

Nižší úroveň komfortu za nižší cenu nabízejí lehátkové vozy. Oddíly v těchto vozech mohou být šestimístné nebo čtyřmístné. Při nástupu do vozu zpravidla obdržíte od průvodce lůžkoviny, které si na své lůžko musíte připravit sami. Oddíly lze pro denní cestování snadno upravit k sezení. WC a umývárny jsou společné pro celý vůz. V lehátkových vozech jsou oddíly vždy společné pro muže i ženy (nejsou rozlišovány samostatné oddíly pro ženy a pro muže).

Kategorie míst v lehátkových vozech:


vagony. cz / vagóny / nástavba / ubytovací vozy

Valid HTML 4.0 Transitional